Zaman: Prş Tem 07, 2022 12:02 pmBu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 1 mesaj ] 
 FORUM KURALLARI 
Yazar Mesaj
Mesaj Panosu Yöneticisi

Kayıt: Sal Ağu 25, 2009 9:55 am
Mesajlar: 43
Mesaj FORUM KURALLARI
Yeni üyeler : Lütfen ilk önce burayı okuyun!

Forum’umuza hoş geldiniz, artık burası sizin de forum siteniz!

Forum’umuzda Anadol sevgisinden başka hiçbir üyelik şartımız yoktur, ancak üye olduktan sonra uyulması gereken bazı basit kurallarımız var...
Bu yüzden ilk olarak Forum Kurallarını iyice bir okumanızı tavsiye ediyoruz. Yeni üyelerimize acemiliklerinden dolayı bu kurallarda hoşgörülü davranmayı biliyoruz ve yanlışlık yapmaktan çekinmeden siteye katkıda bulunmanızı bekliyoruz. Yalnız, hatalarınızın uyarılması hâlinde lütfen alınmayın, kızmayın, üzülmeyin,
Siz gene en iyisi kuralları bir okuyun.

FORUM kurallarımız:

- FORUM sitemiz, Anadol ve Anadolseverleri biraraya getirmek, hiç bir fark gözetmeden karşılıklı sevgi ve saygı içinde Anadolseverlerin birbirlerini tanımasını ve kaynaşmasını sağlamak için kuruldu.
- Kişiye özel yazı yazmayalım. Fikirlerimizi ortaya yazalım, bir başka üye ile diyalog ve tartışmaya girmeyelim, gerekirse özel mesaj ile halledelim. İllâ bir üyeye hitap etmek gerekirse bile, asla seviyesiz, sert, eleştirici, küçük düşürücü, alay edici, tahrik edici, tartışma tarzı bir yazı yazmayalım.
- Seviyesiz kelimeler, deyimler, üslûp veya hakaret içeren mesajları yazmakla boşuna vakit kaybetmeyelim. Tek bir seviyesiz kelime bile varsa, bütün mesaj silinecektir.
- Forumda yazdığınız mesajların tüm sorumluluğu size aittir!!! Mesajlarınızı silmek zorunda değiliz, o yüzden yazarken iyi düşünüp de yazın.
- Forum’umuzda rumuz kullanılmaz. Gerçek adımızı ve soyadımızı içeren bir kullanıcı adı seçelim. Uyelik için istenen tüm bilgileri doğru ve tam olarak doldurunuz. Tam ve doğru doldurulmamış üye talepleri silinecektir.
- Forum’da avatar olarak sadece kendi yüz resimlerimizin kullanılacağını hatırlatırız. Diğer avatarlar yasaktır. Ya hiç avatar kullanmayalım, ya da kendi resmimizi koyalım. Kurala uyulmaması halinde, yüklenen avatar silinir ve avatar yükleme hakkı kaldırılır.
- Birden fazla isimle forumda yazı yazanların üyelikleri iptal edilir. Forumdakileri kandırmaya çalışmak, bu foruma layık olmadığınızın ispatıdır.
- Forum Üyeliği için alt yaş limitimiz yoktur.
- Üyeler tarafından para ve bağış toplama mesajları yazılması yasaktır.

Bu kurallar dışında, sohbet ve mesajlarımızda bazı basit noktalara dikkat edersek, hem bizim için, hem de ziyaretçiler için daha zevkli bir ortam yaratmış oluruz.

Mesajlarda dikkat edilmesi gereken diğer noktalar :

- Yeni bir konu açarken : önce forumda bir "arama" yapalım. Eğer bu konu daha önce işlenmiş ise, yeni başlık açmayalım.
- Yeni konu açarken, başlık konunun içeriği ile ilgili olsun. Abartılı ve anlamsız başlıklar kullanmayalım.
- Yeni konu açarken, mesajımız hangi bölümle ilgli ise, o bölümünde açalım.
- Konu başlığından dağılma olursa, sohbeti yeni bir başlığa taşıyalım.
- Mesajımızın bir içeriği olmasına gayret edelim. Meselâ sırf yüzcükler veya "teşekkür", "çok güzel", "katılıyorum" cinsi kısa mesajlara gerek yok. Bunları da özel mesaj ile halledelim.
- Arka arkaya aynı konuyla ilgili iki-üç defa mesaj atmayalım, eksik yazmışsak birinci mesaja ekleyelim.
- Yazım hatalarına dikkat edelim. Hızlı yazmak amacıyla anlaşılmaz kelimeler ve cümleler üretmeyelim. Yazdıklarımızı en az bir kere okumadan göndermeyelim.
- Bir üstteki mesajı aynen olduğu gibi kendi mesajımıza alıntı olarak koymayalım. O mesajı zaten okumuştuk, tekrar tekrar okumamız gerekmiyor.
- Beğenmediğimiz konuların kilitlenmesini talep etmeyelim. Yazılanları okumak zorunlu değildir. Mesaj yazmak da zorunlu değildir. Başlık kilitleme sadece forum denetçilerinin inisiyatifindedir.

Yazdıklarınıza forumda yer verilmesi zorunlu değildir, mesaj yazan herkes bunu kabul etmiş sayılır.

Mesajlarınızın silinmesi halinde...

Sevgili Forum sakinleri, burası "chat" forumu değil ve olmasın.
Bu basit kurala uyduğunuz halde mesajınız silindi mi? Olabilir!!!
Mesajların sitede sonsuza dek yayınlanması gibi bir zorunluluk yoktur. Forum’un daha hızlı olabilmesi için belli zamanlarda mesajlar silinecektir.
Mesajlarımızın silinmesi halinde, lütfen alınmayalım, onurumuz kırılmasın, kızmayalım, üzülmeyelim ve en önemlisi, kimseden hesap sormaya kalkışmayalım.

Rumuz

Üyelik kaydı sırasında ve daha sonra da forum kurallarını okurken gözünüzden kaçtı ise, bir kere daha belirtelim : forumumuzda rumuz kullanılmıyor!!! Sebebi ise çok basit…
Gerçek isimlerimizi kullanmanın daha samimî bir ortam yarattığına inanıyoruz. Karşılaştığımızda, karıştırmadan birbirimizi tanıyıp, isimlerimizle hitap etmek istiyoruz. Ayrıca özellikle İngilizce özenti rumuzlarla mesaj yazanların Forumumuzda pek kaale alınmadığını belirtelim. Yazdıklarının altına ismini koyamadıktan sonra niye ciddiye alınsın?
Eğer kayıt olurken yanlışlıkla kendinize garip bir rumuz seçmiş bulunduysanız, lütfen gerçek isminizi içeren bir kullanıcı adı seçerek, yol yakınken tekrar kayıt olun.

“Ben Kimim?” : Merhaba mesajı

Kendinizi burada lütfen kısaca tanıtınız...
Lütfen aklınıza gelen herhangi bir yerde kendinizi tanıtmayın, sadece yukarıdaki başlık altında kendinizi tanıtın.

Avatar

Üye olunca dikkatinizi çekmiştir, mesajların yanında, mesajı yazan kişinin küçük bir fotoğrafı var. Buna "avatar" deniyor. Eğer siz de kendi fotoğrafınızı koymak isterseniz : "Ayarlar" linkine tıklayarak bilgisayarınızdan bir avatar yükleyebilirsiniz. Sadece kendi yüz fotoğraflarımızı kullanıyoruz, yüzünüzün görünmesi sizi rahatsız ediyorsa koymayın, ama başka bir fotoğraf da koymayın, silinir ve bir daha avatar kullanamazsınız.

Seviye

Forum’da seviyeli bir ortam yaratmak amacıyla seviyesiz, içeriksiz laubali “chat” yazıları istemiyoruz. Bu tip yazılar silinecektir. Hem sizlere açık bir forum ortamı yaratmak, hem de düzgün bir seviyeyi korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Lütfen siz de buna yardımcı olun…

Rütbe

Daha önce kullanılmış olmasına karşın, bundan böyle daha seviyeli bir forum olacağına inandığımızdan dolayı artık forumda mesaj sayısına gore belirlenen bir “rütbe” kullanmıyoruz.

Üyelik iptali

Sevgili Forum üyelerimiz,
Forumda "üyelik iptali" diye bir seçenek bulunmamaktadır, sadece "forumdan atılma" mevcut.
Bu yüzden lütfen boşuna üyelik iptali istemeyiniz. Foruma girip girmemek tümüyle sizin elinizde.
Girmek istemiyorsanız kimseye bildirmenize de gerek yok. Girmeyin yeter, bu kadar basit!!!

Forum’da anlaşamadığınız kişiler olabilir, görüşlerini beğenmedikleriniz olabilir.
Forum üyeleri de sizin görüşlerinizi ve tavrınızı beğenmeyebilir.
Nitekim üye olmak isteyen ve kurallara göre Forum üyelik sayfasını tam, doğru ve eksiksiz dolduran, forum yöneticisi tarafından onaylanan herkesi foruma kabul ediyoruz ve nasıl dünyadaki her insanla iyi geçinemiyorsanız, forum sitemizde de aynı sorunla karşılaşabilirsiniz.

Forumdaki ortam size rahatsızlık veriyorsa, başka forum sitelerine takılmanızı tavsiye ediyoruz, hayatta başarılar diliyoruz.

Forumdan ayrılmak isterseniz, bunu hiç kimseye bildirmenize gerek yoktur. Bir daha hiç mesaj yazmamanız yeterli olacaktır. Hele de "falanca nedenden bu siteye küstüm, elveda!" cinsi bir mesaj ile hiç boşuna vakit kaybetmeyin.Yeni gelecek bir ziyaretçiye, siteyi kötü bir yermiş gibi göstereceği için, bu cins bir mesaja sitemizde yer verilmesi beklenmesin.
"Bu sitede falanca yapılmazsa ben yokum, bu sitede filanca yapılırsa ben giderim" diye hiç boşuna üyeliğiniz karşılığı bir yaptırım sağlamaya çalışmayın.
Son koz olarak üyelik iptalini anons edip taraftar toplamaya çalışmak, sitemize zarar verici bir hareket olarak kabul edilir ve bu kişi forumdan atılır.
Forumda mesajlarınızı yayınlamak zorunda olmadığımız gibi, sizin canınız isteyince yazdıklarınızı silmek zorunda da değiliz. Sunucularımıza gönderilen mesajlarınız, (aynen gönderdiğiniz epostalar gibi) artık sizin malınız değildir.
Giderken mesajlarınızı da alıp gidemezsiniz.

Foruma mesaj yazmak, üye olmak zorunlu değildir, kimseyi zorla üye yapmıyoruz, zorla burada da tutmuyoruz, zorla mesaj yazdırmıyoruz.

Sevgiler


Sal Ağu 25, 2009 11:34 am
Profil
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.   [ 1 mesaj ] 

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye